Category: Krása

Máte barvené vlasy? Víte, jak o ně správně pečovat?

Pokud chcete radikální změnu vaší image, je nejjednodušší volbou zvolit nový účes. V dnešní době je přeci tak jednoduché, proměnit se z brunetky na blondýnku nebo sexy zrzku. Nebo jste objevila první šedý vlas či chcete pouze vaší původní barvu oživit? Ať už máte k obarvení vlasů jakékoliv důvody, rozhodně je dobré mít na paměti, že návštěvou kadeřníka vaše péče o vlasy rozhodně nekončí. Právě naopak, pokud si chcete krásnou a zářivou barvu udržet co nejdéle, musíte jí věnovat dostatečnou péči.
melírování
Je skoro až nemožné, že si více než tři čtvrtiny žen starších 24 let barví vlasy. Přibližně 70 % žen si barví vlasy v průměru každých 4-8 týdnů, ať už jsou přitom ovlivněny současnými módními trendy, nebo prostě jen touží po změně.

Pro úspěšné barvení je nezbytné, aby barevné pigmenty plně pronikly k vnitřní kůře vlasu. Vysoká hodnota pH a peroxidy, obsažené v barvě, rozšíří jeho pórovitou strukturu a umožní tak snadnější vstřebání pigmentu.

Odvrácenou stranu však představuje ztráta přirozené ochranné vnější vrstvy vlasů a jejich zvýšená poréznost. Barva se tak snadněji vymývá, což vede k jejímu blednutí. Povrch vlasů rychle zmatní a snadněji dochází k poškození lámáním či třepením konečků. Aby vlasy zůstaly i nadále lesklé, pevné, je potřeba jim věnovat náležitou péči.

Krok 1 – Mytí

Vlasy po barvení nemyjte dříve než za 48 hodin, jinak narušíte proces stabilizace barvy. Na mytí barvených vlasů použijte vždy jemné a šetrné šampony, a to vždy ty k tomu určené. Nevhodné je používat šampony s peelingovým efektem.
vlasy s melíry
Krok 2 – Ošetření

Po každém mytí je nutné narušené (barvené) vlasy ošetřit kvalitním kondicionérem. Ten může být klasický smývatelný, nebo pouze ve spreji bez následného opláchnutí.

Krok 3 – Výživa

Konečky barvených vlasů je dobré ošetřit sérem nebo intenzivní kúrou proti třepení a vysoušení.

Máte barvené vlasy? Víte, jak o ně správně pečovat?
Ohodnoťte příspěvek

iiq.cz