Category: Zboží

Přírodní afrodiziaka na podporu erekce


Zažehnutí sexuální touhy a rozpoutání vášně bezpodmínečnou láskou podporují i chemické látky a enzymy v některých potravinách, nebo v plodech rostlin. Častokrát jsou to takové zdroje, o jejichž účinnosti nemáme ani tušení.
Afrodiziakum je látka, která povzbuzuje sexuální touhu a stabilizuje samotný sexuální výkon. Měli bychom se zaměřit právě na takové potraviny, kde nepřipadá v úvahu prakticky žádné zdravotní riziko, a kde nám příroda vypomáhá i jejich výraznou chutí.

polibek

Peruánská maca

V Jižní Americe v pohoří Andy roste bylina, kterou tamní obyvatelé již po staletí využívají jako afrodiziakum. Vědci skutečně prokázali, že mužům vypomáhá při erektilní disfunkci, a ženám upravuje funkce pohlavních orgánů. Kořen byliny je spojován se zkvalitněním sexuálního života, a to bez vedlejších účinků.

Ženšen

U tohoto kořene bylo zaznamenáno zvýšení kvality sexuálního života více odbornými studiemi, jejichž metody byly porovnávány s placebo efektem. Na problémy s erekcí je účinná látka ideálním prostředkem, ovšem doporučuje se užívání preparátů konzultovat s odborníkem (s lékařem).

Ginkgo biloba

Listy tohoto nádherného stromu, jehož staleté exempláře můžete vidět v některých městských parcích (např. v Opavě), působí rovněž jako stimulant sexuálních funkcí. Některé výzkumy sice prokázaly jejich účinnost, mnoho dalších takových však žádný důkaz účinnosti nepředkládá.

silueta

Čokoláda

Pojídání čokolády sice podporuje tvorbu serotoninu a čokoládové dobroty jsou vynikající chutnou potravinou, ovšem žádný prokazatelný účinek na podporu erekce, libida, a na zlepšení sexuálního života deklarován nebyl. Čokoláda je v tomto směru pouze mytická záležitost, ale nebudeme si ji přece kvůli tomu odepírat. Kvalitní hořká čokoláda navíc obsahuje velké množství hořčíku a ten, jak známo, je v současné populaci velmi deficitní.

Vyvážená strava

Neměli bychom zapomínat na vyváženou racionální výživu celého organismu, na dostatek enzymů, minerálů a vitamínů v podobě čerstvého ovoce a zeleniny, na celozrnné obiloviny, luštěniny, na semena a ořechy (vlašské, lískové, mandle, kešu a para ořechy), na panenské za studena lisované oleje, ale třeba i na docela „obyčejné“ vejce z podestýlkového chovu, nebo na kvalitní tvaroh a bílý jogurt. Tyto základní potraviny můžeme obohatit i těmi, kde je velké množství selenu a zinku pro zvýšení erektilní funkce a sexuální touhy, např. kokosový ořech, skořici, vanilku, jahody, fíky, červenou řepu, celer, česnek, cibuli, pomeranče a mandarinky, avokádo, mrkev, zázvor a špenát.

iiq.cz