Category: Krása

Trápí vás zacuchané vlasy? Poradíme vám, jak je zkrotit

Také se pyšníte hustými kudrlinami, které by vám mohla kdejaká majitelka splihlých vlasů závidět? Pak víte, že jejich údržba je doslova procházkou trnovým houštím. Česání zabere mnohdy i několik minut a výsledek je stále stejný: vrabčí hnízdo. Víme, jak na ně! Jistě vás bude zajímat několik tipů, které skutečně fungují!
nepoddajné kudrliny
Starat se o takové vlasy není vůbec nic jednoduchého. Ovšem výhodou je, že v dnešní době najdeme na trhu spoustu výrobků, které můžeme na tento typ vlasů použít. Na pultech drogerií nalezneme přípravky na vlasy suché, lámavé, nepoddajné, jemné nebo barvené. Kvalitní ingredience však nemusíte hledat pouze v obchodech, často si vystačíme se surovinami, které najdeme v kuchyni. Na místě by pak měla být pravidelná péče, ale rozhodně se vyplatí mít v zásobě i další vychytávky, které vašim vlasům dodají potřebnou péči a navíc vám ulehčí práci při rozčesávání.

·         Myjte vlasy v záklonu
I při obyčejném mytí se můžete dopouštět řady chyb, které vám vaše vlasy rozhodně neodpustí. Jak tedy vlasy správně umývat? Správně byste měli mýt vlasy v záklonu, kdy jsou volně spuštěné podél zad a nemají tak tendenci se mezi sebou zaplétat. Vlasy stačí pouze lehce promačkat a projíždět rukama směrem ke konečkům tak, aby zůstaly svisle spuštěné.
elegantní drdol
·         Správné používání kondicionéru
Samozřejmě, přece víte, jak se používá kondicionér. Ovšem jeho použití může být i efektivnější. Po nanesení samotného kondicionéru vlasy velmi lehce pročešte hřebenem s širšími mezerami (rozhodně nepoužívejte kartáč). Teprve potom kondicionér důkladně opláchněte. Tuto operaci provádějte opět v záklonu. Uvidíte, jak budou vaše vlasy po této proceduře daleko pohodlnější na rozčesání. Rozhodně byste také neměli vlasy po umytí balit do turbanu. Proč? Vlasy budou pak zbytečně zacuchané. Vlasy pouze lehce promačkejte ručníkem a nechte uschnout, případně vysušte vlažným nebo studeným vzduchem.

Summary
Trápí vás zacuchané vlasy? Poradíme vám, jak je zkrotit
Share

devene