Category: Zboží

Žádné schodiště už vás nevyděsí


Není nic horšího, než když tělesně postižený člověk, který je upoután na invalidní vozík narazí na schody. To je pro něj bez další pomůcek naprosto nepřekonatelná překážka. A jen málokdy jsou na místě po ruce nějací velice silní přátelé, kteří by ho mohli i s vozíčkem přes terénní překážku přenést.
točité schodiště.jpg
Tím spíše, že mnohem častěji dochází k situacím, kdy je člověk doma sám společně ještě s druhou osobou, která o něj pečuje. A někdo takový jistě nemá dostatek síly, aby jej neustále přenášel a tahal do schodů či ze schodů. Ovšem díky moderním pomůckám jakými jsou například schodolezy, už to nikdo dělat nemusí.
schody v bytě.jpg
Schodolezy jsou praktické pomůcky, které slouží právě k překonávání terénních překážek, jako jsou schodiště. Ať už jsou rovná či točitá, široká a úzká, tak ten správný schodolez si s nimi dokáže poradit. Na výběr máte ze dvou základních typů, kterými jsou schodolez pásový anebo kolečkový. Liší se svou nosností, rychlostí postupu i sklonem schodiště, jaký dokáží zdolat. Ten kolečkový oceníte především u úzkých a točitých schodišť, což jsou obzvlášť náročné a nebezpečné typy terénních překážek. Nicméně i takové schody se mohou v domech vyskytovat, a proto je důležité, že existují praktické pomůcky, jak je zdolat.
pomoc sestry.jpg
Každopádně je jasné, že na schodiště nenatrefíte pouze u vás v domě, ale také i na jiných místech, kam se třeba vypravíte na návštěvu anebo za prací. Takže jistě budete nadšeni z toho, jak jsou výše jmenované typy schodolezů mobilní. Jakmile zdoláte překážku, můžete je naložit do auta a převézt kamkoli jinam, kde se vám hodí mít je po ruce. Jistě je tak bohatě využijí nejen tělesně postižení vozíčkáři, ale také starší lidé, kterém dělá zdolávání schodišť obecně problémy, a kterým tak mohou jejich blízcí pomoci, aby tyto překážky překonali bezpečně a pohodlně bez zbytečné námahy.

iiq.cz